Strona 1 z 1

New Age? Jeach, ja wolę Heavy metal!

PostNapisane: 14 wrz 2008, o 16:55
przez ubique
Tak się składa z naszej obecnej listy iż większość wymienionych artystów stanowi reprezentantów muzycznych stylu New Age. Czy książki też takie lubimy bardziej, tzn. optymistyczne lub melancholijne, z wielkimi słowami, z przekazem pokojowym?

Zdradza to nasz charakter? Jaki charakter? Co o tym myślicie. Dlatego wybieramy taką muzykę i takie książki?
Kto słucha metalu czytając? Co wtedy czyta? W którą stronę fantazja go ponosi?

Re: New Age? Jeach, ja wolę Heavy metal!

PostNapisane: 29 paź 2009, o 02:26
przez Manowar
Nie ma co porównywać muzyki i wynosić którąś nad inną. Zależy od nastroju raz słucha się klasyki, a w inny dzień beatlesów. Co prawda istnieje kilka rodzajów muzyki, których wręcz nie cierpię, np. rap, hip hop, co więcej te rodzaje muzyki mijają się z celem jeśli chciałoby sie czytać jakąś lekturę. Ja najczęściej czytam książki fantasy, science - fiction czy historyczne (w tym biografie) i muszę przyznać, że najlepiej wchodzi mi wówczas heavy metal, zwłaszcza Camelot, Avantasia, Blind Guardian czy... Manowar ;)

Re: New Age? Jeach, ja wolę Heavy metal!

PostNapisane: 15 lis 2009, o 22:23
przez ubique
Metal powiadasz. Książki historyczne i fantasy. Trzema słowy zgrzytanie metalu i karabin maszynowy. Tak, to chyba jak 1:1.

Cześć już jestem.

Ha, ha, nie obeszło się bez co lepsze i gorsze, co?
W każdym razie, nie o to mi chodziło (w pierwszym post wątku z przed roku. Bardziej, co do czego słuchamy). To taka analiza miał być, ostatecznie pomocna przy komponowaniu muzyki do słuchowisk.

PS. Z prywatnych znajomości - miłośnicy Havy Metalu, nawet Death Metalu to ludzie zupełnie niewojennej duszy, kruchej raczej jak porcelana, przy pierwszym uderzeniu (życia) degradują się do wcześniejszej formy.