POSZUKUJEMY PLASTYKÓW - Ilustracje do antologii

Tematy otwarte dla zainteresowanych konkursem

Wtręt który zawsze u góry

Postwklejają sponsorzy bez względu na porę

Awiacja użytkownika
Sponsorzy
Plotkarze

POSZUKUJEMY PLASTYKÓW - Ilustracje do antologii

Postprzez ubique » 24 wrz 2008, o 14:58

Od dwóch tygodni trwają poszukiwania kompetentnych artystów plastyków zdolnych wizualizować opowieści mityczne na potrzeby planowanej antologii Odrodzonych Mitów Prasłowian.

Do tych artystów których organizatorzy sami odnaleźli drogę rozesłano propozycje-zadanie-próbę następującego brzmienia:

Dla prezentacji swoich możliwości plastyczno twórczych zaprojektujcie plakat "Odrodzonych Mitów Prasłowian" formatu A3. Do dyspozycji i pomocy macie Stworopedię i opisane tam stwory http://wiki.basnie.pl/?n=Kategoria.Mito ... a%C5%84ska oraz wszelkie inne źródła które samodzielnie jesteście w stanie odszukać.
Zatem interpretujcie swobodnie i odważnie tytuł przyszłej Antologii - to myślę będzie dobra próba przed zawarciem porozumienia.

Zapraszam wszystkich chętnych do nadsyłania swoich prac na adres konkurs@basnie.pl z zaznaczeniem w tytule że chodzi o "plakat do OMP"

życzymy tańczących pędzli, ołówków, dłut itd...
powodzenia i pozdrawiamy
wydawca i organizatorzy
ubique
Administrator

Re: Ilustracje do antologii OMP

Postprzez Jarowitowic » 16 paź 2008, o 11:31

Witam. Mam dwa pytania odnośnie konkursu na ilustrację do antologii. Czy ma być to plakat - projekt okładki do antologii z ilustracją interpretującą jej tytuł wraz z umieszczonym tytułem antologii, czy też sama ilustracja na okładkę, bez tytułu..? Rozumiem, że technika wykonania plakatu jest dowolna, ale czy oprócz tradycyjnych technik można również posłużyć się grafiką komputerową..?
Jarowitowic

Re: Ilustracje do antologii OMP

Postprzez ubique » 16 paź 2008, o 19:06

Jarowitowic napisał(a):Mam dwa pytania odnośnie konkursu na ilustrację do antologii. Czy ma być to plakat - projekt okładki do antologii z ilustracją interpretującą jej tytuł wraz z umieszczonym tytułem antologii, czy też sama ilustracja na okładkę, bez tytułu..?

Po pierwsze nie chciałbym aby to wyglądało jak konkurs, po prawdzie wybierzemy najlepsze propozycje, ale ma się to odbyć na normalnych zasadach przyjmowania zlecenia przez współtwórców. Nie poszukujemy też tylko jednego najlepszego artysty, a nawet bardzo wielu - byle by ich praca była ciekawa i spójna z naszym tematem.

Co do formy prezentacji możliwości artysty - do plakatu - to ma to być właśnie plakat nic innego - gabarytów minimum kartki A3. Czy tytuł w formie literalnej ma się zawierać na tym plakacie to już zostawiam zupełnie gestii artysty.

Jarowitowic napisał(a):Rozumiem, że technika wykonania plakatu jest dowolna, ale czy oprócz tradycyjnych technik można również posłużyć się grafiką komputerową..?

A czy ta technika według ciebie nie należy do artystycznych? Oczywiście że może być - jednak do takiej będę miał szczególnie wysokie wymagania (jestem grafikiem komputerowym, trochę się na tym znam ;) ).
ubique
Administrator

Szlaczek na dole promiennie gore

Postwklejają sponsorzy nie bacząc na czas

Kwiatki użytkownika
Sponsorzy
Plotkarze

Powrót do O konkursie OPM (dyskusje publiczne)